OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
OTOBAN FLAŞÖRÜ 4 ÇAKMALI
ELO Kodu
203.104.013   12V

ELO Otoban Flaşörü, sağ-sol dönüş işareti vermek için kullanılan flaşörlere ilave fonksiyonlar kazandırmak amacı ile üretilmektedir. 
 
Yeni model  VW, Audi ve daha birçok araçta kullanılmakta olan bu flaşör orijinal flaşörlerin arızalanması halinde aynı araçlarda kullanılabilir. Ayrıca montajı çok kolay olduğu için diğer araçlara da uygulanabilir. Araç tesisatında hiçbir parçayı sökmeden ve değişiklik yapmadan rahatlıkla monte edilebilir.

Şerit değiştirileceği zaman geçilecek şerit yönüne kısa süreli dönüş işareti verilir. Daha sonra sinyal kolu orta konuma dönmüş olmasına rağmen sinyal lambalarının 4 defa flaşör çakma aralığında yanıp sönmesi ve sonra kendiliğinden kapanmasını sağlar. Dönüş işareti verilen yön tarafındaki dönüş lambaları 4 defa yanıp sönmeden aksi yönde işaret verilir ise ilk işaretin verildiği yön lambaları kapatılarak yeni işaret verilen yönde 4 defa dönüş işareti verilmeye başlanır. Şerit değiştirme işareti aktifken dörtlü ikaz açılır ise dörtlü ikaz anahtarı açık tutulduğu sürece dörtlü lambalar yanıp sönmeye devam eder. Dörtlü ikaz anahtarı kapatıldığı anda şerit değiştirme işareti de sonlandırılmış olur. Şerit değiştirme işareti verilirken sinyal kolu çekildikten sonra bu konumda sürekli tutulması halinde dönüş lambaları yanıp sönmeye devam edecektir. Sinyal kolu çekilip ilk yanma zamanı içinde bırakılır ise 4 defa flaş yapma ve otomatik olarak kapanma özelliği taşır. Kol dönüş yönüne çekilerek birden fazla flaş yapması beklenirse sinyal kolu bırakıldığı anda dönüş lambalarının flaş yapması sona erecektir. (31), (49a), (15), (R) ve (L) terminalleri 6,3 mm metaldir.

ELO Otoban Flaşörü ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonuna tıklayın.
ÖNE ÇIKANLAR