OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
İKAZ BUZZERİ - MELODİK
ELO Kodu

203.107.003   12V w/Melody 66dB

Araçlarda farların veya radyonun açık unutulması, aküyü tüketerek, marş basmayı zorlaştırır veya imkansız kılar. Bu gibi durumların önüne geçmek için ELO İkaz Buzeri üretilmektedir. Sadece 2 terminale (+ ve -) sahip olan bu ürün, voltaj uygulandığında ikaz sesi üretmekte ve böylece sürücüyü uyarmaktadır.


Örneğin araç geri viteste, kemer takılı değil, el freni çekili, farlar açık gibi ikaz gerektiren pek çok durumda kullanılabilen ELO İkaz Buzzeri, Melodik ve 3 Sesli olmak üzere 2 farklı tipi üretilmektedir.

Melodik modelinde ikaz Buzzeri’nin sesi melodik, elektronik zil sesine benzeyen ve fazla rahatsız etmeyen sestir (66 dB). Sadece hatırlatma veya uyarı gereken durumlarda kullanılması tavsiye edilir. İkaz Buzzerinin 3 sesli modelinde ise ses şiddeti 70 dB ve 90 dB seçenekleri ile sunulmaktadır.

 

Ürünün montajı son derece basittir. Sesli ikaz istenen devrenin ürün terminallerine 12V iletmesi yeterlidir. Yapılacak işleme göre tetik sinyali ile sesli ikaz buzzeri arasına röle bağlanması gerekebilir. (+) ve (-) terminalleri 6,3 mm metaldir.

ELO 3 Sesli Melodik İkaz Buzzerleri ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonunu tıklayın.
ÖNE ÇIKANLAR