OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
KONVERTÖR TAM KORUMALI SMPS 5A 70W
ELO Kodu
208.351.004

Düşük yüklerde kullanılmak üzere tasarlanan ELO Tam Korumalı SMPS 5A Konvertör, 24 volt DC giriş voltajını 12 volt DC voltaja çevirir. 12 volt ile çalışan ve 5 ampere kadar akım harcayan radyo, teyp, telsiz, televizyon ve benzeri birçok cihazların kullanılabilmesi amacı ile üretilmektedir. Bıçaklı tip oto sigorta yuvası kolay ulaşılabilmesi için cihazın dışına monte edilmiştir. Sigorta terminalinde bulunan kırmızı renkli LED uyarı ışığı cihaza 24 volt giriş olduğu ve cihaz sigortası sağlam olduğu sürece yanmaktadır. LED yanmıyorsa cihaza 24 voltluk giriş voltajının gelmediği veya cihaz sigortasının atmış olduğu anlamını taşır. Bu cihaz 12 voltluk çıkışında sürekli olarak 5 amperden daha yüksek akım çekilmek istendiğinde akım sınırlama özelliği sayesinde çıkış voltajını kısacaktır. Bu sebeple cihaz aşırı akım nedeniyle hiçbir şekilde bozulmaz. Ancak çıkış voltajı düşer. Böylelikle cihaz kendisini ve çıkışına bağlı alıcıları korumuş olur. Aynı zamanda ELO Tam Korumalı SMPS 5A Konvertör kısa devre koruma özelliğine de sahiptir. Cihaz çıkışı hata ile kısa devre edilse bile kısa devre koruma sayesinde hasar görmeyecektir. Kısa devre kaldırıldığında cihaz bütün özellikleri ile çalışmasını sürdürür.

Ağırlıklı kullanım alanları arasında ağır vasıta ve iş makineleri, otobüsler, araç telsiz sistemleri, 12V aydınlatmalar, ses ve müzik sistemleri bulunmaktadır.

ELO Tam Korumalı Konvertörün öne çıkan özellikleri arasında alüminyum gövde ve yüksek verimlilik, sürekli akım takibi, aşırı akım koruması yanı sıra voltaj, yük ve kısa devre koruması, SMPS teknolojisi, kolaj montajı, kullanıcı tarafından değiştirilebilen sigortası ile sessiz / fansız çalışması sayılabilir.

ELO Tam Korumalı SMPS 5A 70W Konvertör ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonunu tıklayın.
ÖNE ÇIKANLAR